Festival mimořádných projektů

Doprava

Jak se k nám dostanete?

Kolo
Kolo

Kolo

Úschovna kol před vstupem do areálu.
Pro všechny, kteří chcete přijet na kole, bude připravena úschovna kol. Úschovnu provozuje Kola pro Afriku. 
Úschova kol je zdarma.

nextbike
V Hlučíně a v okolí jsou ve dnech festivalu posílené počty kol od nextbike.
30 minut extra výpůjčky ZDARMA na cestu na festival a z festivalu - stanice Hlučínské jezero.

Vlaky
Vlaky

Vlaky

Speciální noční vlaky (Opava, Frýdek-Místek)

Vlaky jezdí každý festivalový den (čtvrtek, pátek, sobota) dle následujícího jízdního řádu. Vlaky jsou navázány na autobusové posilové spoje. 

Děhylov - Opava východ

StaniceOdjezd
Děhylov00:50 a 01:50
Jilešovice00:53 a 01:53
Háj ve Slezsku01:00 a 02:00
Lhota u Opavy01:04 a 02:04
Mokré Lazce01:06 a 02:06
Štítina01:08 a 02:08
Opava-Komárov
01:13 a 02:13
Opava východ
01:17 a 02:17

Děhylov - Frýdek-Místek

StaniceOdjezd
Děhylov00:50
Ostrava-Třebovice00:56
Ostrava-Svinov01:02
Ostrava-Vítkovice01:10
Ostrava-Kunčice
01:15
Vratimov01:19
Paskov01:24
Lískovec u Frýdku01:29
Frýdek-Místek01:33

Všechny spoje naleznete i v online jízdních řádech od KODIS.

Autobusy
Autobusy

Autobusy

Speciální autobusové linky festivalu

Tyto spoje jezdí nad rámec běžného jízdního řádu. Spoje budou zavedeny i v online jízdních řádech dopravce KODIS. Spoje jsou zpoplatněny dle platného ceníku dopravce.
Na linku 75 jsou v navázány tramvajové spoje ze zastávky VŠB-TUO.

Čtvrtek

Linka č.
Čas
Ze zastávky
Směr
75
19:50, 21:02, 21:42, 22:02, 22:42 (D), 23:27, 23:47, 0:25, 0:27, 0:30 (D), 1:25, 1:30, 1:35
Hlučín, štěrkovny
Ostrava,Poruba, VŠB-TUO
(D) - přes Dobroslavice
282
0:40
Hlučín, štěrkovny
Píšť (přes Hlučín AN)
2830:30Hlučín, štěrkovny
Kobeřice (přes Hlučín AN)
2900:40Hlučín, štěrkovny
Hať (Hlučín AN)
292
0:35
Hlučín, štěrkovny
Chuchelná (přes Hlučín AN)
290
1:30
Hlučín, autobusové nádraží
Ostrava, Přívoz, sad B. Němcové

Pátek

Linka č.
Čas
Ze zastávky
Směr
75
19:50, 21:02, 21:42, 22:02, 22:42 (D), 23:27, 23:47, 0:25, 0:27, 0:30 (D), 1:25, 1:30, 1:35
Hlučín, štěrkovny
Ostrava,Poruba, VŠB-TUO
(D) - přes Dobroslavice
2810:35Hlučín, štěrkovny
Kobeřice (přes Hlučín AN)
2820:40
Hlučín, štěrkovny
Píšť (přes Hlučín AN)
283
0:30
Hlučín, štěrkovny
Kobeřice (přes Hlučín AN)
2900:40, 2:10Hlučín, štěrkovny
Hať (přes Hlučín AN)
292
0:35, 2:00
Hlučín, štěrkovny
Chuchelná (přes Hlučín AN)
290
1:30
Hlučín, autobusové nádraží
Ostrava, Přívoz, sad B. Němcové

Sobota

Linka č.
Čas
Ze zastávky
Směr
75
20:02, 21:02, 21:42, 22:02, 22:42 (D), 23:27, 23:47, 0:25, 0:27, 0:30 (D), 1:25, 1:30, 1:35
Hlučín, štěrkovny
Ostrava,Poruba, VŠB-TUO
(D) - přes Dobroslavice
2810:35Hlučín, štěrkovny
Kobeřice (přes Hlučín AN)
282
0:40, 2:05
Hlučín, štěrkovny
Píšť (přes Hlučín AN)
283
1:55Hlučín, štěrkovny
Kobeřice (přes Hlučín AN)
2900:40, 2:10Hlučín, štěrkovny
Hať (přes Hlučín AN)
292
0:35, 2:00
Hlučín, štěrkovny
Chuchelná (přes Hlučín AN)
290
1:30
Hlučín, autobusové nádraží
Ostrava, Přívoz, sad B. Němcové

Spoje linek 281, 282, 290 a 292 budou na LED panelech autobusů označeny číslem 75 s dovětkem, že spoj z autobusového nádraží dále pokračuje jako linka č. 290 směr Hať resp. analogicky u ostatních směrů.

Zde odkazy na kompletní jízdní řády:

https://www.odis.cz/lines/detail/75
https://www.odis.cz/lines/detail/281
https://www.odis.cz/lines/detail/282
https://www.odis.cz/lines/detail/283
https://www.odis.cz/lines/detail/290
https://www.odis.cz/lines/detail/292


 Auto

Auto

V době konání festivalu bude probíhat rekonstrukce na hlavní silnici I/56, která je mezi Ostravou a Opavou. Omezení se nás týká hlavně na výjezdu z festivalu, kdy veškeré doprava na Ostravu, krom autobusů, bude primárně vedena přes Děhylov. 

Cena parkování je na všech parkovacích místech jednotná, a to 100 Kč/den/auto.
Na parkovištích dbejte pokynů pořadatelské služby.
Všichni, kdo budete chtít využít služeb KEMPu, prosím parkujte u něj - bude připraveno dopravní značení, podle kterého se bez problému do KEMPu dostanete.

VIP parking je i pro majitele vozidel s oprávněním ZTP, a to ZDARMA.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů